Mistrzostwa Świata i Europy 2013 – podsumowanie

W ubiegłym tygodniu w poniedziałek 28 października zespół GO4DANCE powrócił z turniejowych zmagań we Włoszech. Tym razem tancerze reprezentowali Polskę w przepięknym mieście Turynie podczas trwających cztery dni Mistrzostw Europy i Świata. Trzy tygodnie wcześniej nasz zespół walczył na Mistrzostwach tej samej rangi w Austrii w Graz. Dwa duże październikowe turnieje Międzynarodowej Organizacji Tańca przyniosły naszym tancerzom zarówno sukcesy, jak i nowe doświadczenia oraz motywację do dalszej pracy.
 
Tancerze wyruszyli na zawody w 9-osobowym składzie (Magdalena Janowska, Karolina Gryz, Monika Wesołowska, Magdalena Wydmańska, Agata Nowak, Małgorzata Łazarczyk, Katarzyna Oleś, Marek Seweryn) pod opieką swojego trenera i choreografa Bartłomieja Szymczyka. W obu turniejach wystąpili w 5-cu różnych kategoriach dorosłych prezentując najwyższy światowy poziom.
 
Zawody w Austrii przyniosły tancerkom Karolinie Gryz i Magdalenie Wydmańskiej spektakularny sukces. Tancerki zdobyły w Graz II miejsce i Vice mistrzostwo Świata w kategorii Duety Salsa Shines kobiet. W kategorii Latino Show solo V-te miejsce w finale, najwyższe spośród startujących Polek wywalczyła Monika Wesołowska aktorsko wykonując taneczną opowieść „Circus Wesolus” – układ przygotowany przez Bartłomieja Szymczyka. Swoją wysoką formę potwierdziła w Turynie zajmując w tej samej kategorii równie wysokie VI-te miejsce. Niedaleko za nią bo na VIII-ej pozycji zakończyła taneczne zmagania w Graz Karolina Gryz prezentując show „Cyganka prawdę Ci powie”.
 
Tancerze GO4DANCE prezentowali również w Graz i Turynie swoje umiejętności w salsie solo oraz formacjach i mini formacjach Latin Show w układach „Pragnienia”, „Nie z tego świata” oraz „Afrykański sen”. Najlepiej oceniony został występ mini formacji w układzie „Afrykański sen” w Turynie – na 16 startujących mini formacji Go4Dance Team zajął ósme miejsce w półfinale.
 
Rywalizacja i występy na parkiecie przynoszą zawsze pot, radość i satysfakcję. Jednak niezapomniane wrażenia i wspomnienia przyniosła nam wspólna droga do celu, pełna uśmiechu i przyjaźni, wypełniona serdecznością i jednością.
 
Gratulacje dla tancerzy za wyniki i podziękowania za fantastyczną klubową atmosferę !