Sukces polskiej pary podczas Pucharu Świata we Francji !

W sobotę 20 kwietnia we francuskim Vienne w pobliżu Lyon odbył się Puchar Świata w tańcach par. Kilkadziesiąt par z krajów takich jak: Włochy, Belgia, Francja, Holandia, Szwajcaria i Polska zaprezentowało swoje umiejętności taneczne na parkiecie we Francji. Tancerze z całego świata rywalizowali w różnorodnych stylach tanecznych – na parkiecie królowały: Argentine Tango, Bachata, Salsa, Jitterbug, West Coast Swing i Merengue.


Nasz kraj, jako jedyni reprezentowali Bartłomiej Szymczyk (Go4Dance) i Karolina Bilska (Świat Tańca) prezentując swoje umiejętności w dwóch kategoriach: salsa i bachata w parach dorosłych.
 

Taneczne zmagania trwały do późnych godzin nocnych i zakończyły się znakomitym rezultatem jeśli chodzi o polską parę. Karolina Bilska i Bartłomiej Szymczyk w finale Pucharu Świata IDO w salsie zajęli wysokie czwarte miejsce rywalizując z czterema najlepszymi parami z Włoch.

 

Zmysłowa i gorąca bachata przyniosła polskiej parze równie wysokie siódme miejsce.

 
 

Olbrzymia radość, wzruszenie i duma wypełniły nasze serca podczas prezentacji polskiej flagi. Walka i rywalizacja pełna niesamowitych doznań uwieńczona czwartym miejscem w finale Pucharu Świata to największa nagroda dla polskiej pary. Dla takich chwil warto oddychać 😉

 

Obecnie tancerze przygotowują się do Mistrzostw Polski IDO które odbędą się w najbliższą sobotę w Zagnańsku.