Pierwszy krok

Taniec jest doskonałą formą rozrywki i zabawy – program autorski zajęć „pierwszy krok”, stworzony i realizowany w GO4DANCE to świetna alternatywa dla tradycyjnej lekcji wychowania fizycznego. Nie sposób pominąć tutaj estetycznych walorów tańca i jego pozytywnego wpływu na psychikę dziecka. Zajęcia przeznaczone są zarówno dla przedszkolaków, jak i dzieci starszych.

Główne cele realizowane na zajęciach to:
• wprowadzenie dziecka w bogaty świat różnorodnych form tanecznych poprzez naukę podstawowych kroków i elementów z zakresu: tańca towarzyskiego, tańców par (salsa, bachata), baletu, video-clip, freestyle, różnorodnych kombinacji i układów tanecznych,
• nabycie umiejętności „czucia” własnego ciała oraz koordynacji ruchowej,
• kształtowanie prawidłowej sylwetki i postawy,
• uzyskanie gibkości i elastyczności poprzez różnorodne ćwiczenia rozciągające,
• nauka gracji, wdzięku i elegancji ruchu oraz kultury zachowania,
• rozwój słuchu muzycznego i poczucia rytmu.

Ćwiczenia realizowane na zajęciach „pierwszy krok” , zwłaszcza po kilku godzinach siedzenia w ławce (nie zawsze w poprawnej pozycji) są skutecznym elementem rozluźniającym i zmniejszającym napięcia u dziecka zarówno emocjonalne jak i fizyczne. Zajęcia taneczne służą również rozwojowi pewności i wiary w siebie.

W naszej szkole organizowane są grupy dla przedszkolaków i dzieci starszych.

Dziecko w wieku 11-12 lat wyposażone w podstawowy warsztat „techniczny” może kontynuować dalszą naukę tańca w konkretnej wybranej już przez siebie technice tanecznej.