Bartłomiej Szymczyk

Absolwent AE w Krakowie, sędzia PZTF, dyplomowany instruktor tańca, choreograf i aktywny tancerz. Założyciel i właściciel szkoły tańca GO4DANCE. Dwukrotny Mistrz Polski i II vice Mistrz Europy IDO w salsie w parach, dwukrotny Mistrz Polski IDO w Latin Show duos, dwukrotny Mistrz Polski oraz dwukrotny Mistrz Świata mini formacji Latin Show, na swoim koncie posiada również tytuł Mistrza Świata formacji Latin Show oraz Mistrza Polski w jednym z najbardziej zmysłowych tańców par jakim jest bachata.

Swoją przygodę z tańcem rozpoczął jako 9-letni chłopiec od tańca towarzyskiego oraz klasyki i jazzu. Przez wiele lat rozwijał swoje umiejętności techniczne w stylu latynoamerykańskim i standardowym, odnosząc sukcesy w ogólnopolskich i międzynarodowych turniejach tańca towarzyskiego, co pozwoliło mu na zdobycie najwyższej, międzynarodowej klasy tanecznej. Tytuł wykwalifikowanego instruktora z dziedziny taniec towarzyski uzyskał w Mazowieckim Ośrodku Kultury i Sztuki gdzie szkolił się z zakresu m.in. tańca towarzyskiego, klasyki, tańca współczesnego, jazzu, tańca ludowego, disco-dance, czy formacji tanecznych.

Od kilku lat jest także instruktorem i tancerzem salsy LA i bachaty – zafascynowany tańcami kubańskimi i karaibskimi w niespełna dwa lata stanął na najwyższych podiach salsowych parkietów w tańcach par. Realizuje się również jako trener, choreograf i członek formacji latin show. Ostatnio jego ogromną pasją jest również salsa flamenco – gorąca kombinacja dwóch stylów tanecznych, którą trener stara się rozpowszechniać w Kielcach i w całym kraju podczas festiwalów i warsztatów tańca.

Jeden z jego największych sukcesów w pracy trenersko – tanecznej to zdobycie przez mini formację „Children of the Forest” (Dzieci lasu) dwukrotnego Mistrzostwa Świata w Budapeszcie i w Libercu (2010) w choreografii „Hunters’ Dance” (Taniec Łowców). Stworzone przez Bartłomieja choreografie: „Salseros”, „Papparazzi”, „7 lifes” (kobieta kot), „In the Darkness” (w ciemności) przyniosły ich wykonawcom również tytuły mistrzowskie. Spektakularne zwycięstwo odniosła podczas Mistrzostw Świata w Libercu (2012) formacja GO4DANCE w kategorii Latin Show dorosłych w najnowszym show trenera „Kiedy dziecię śpi…” (Toys story – when a child’s sleeping).

Wychowankowie trenera osiągnęli dotychczas tytuły Mistrzów i Vice Mistrzów Polski oraz Vice Mistrzów Świata w Salsie LA. W marcu 2010 choreograf zaproszony został do udziału w finałowym odcinku Show Świętokrzyskie Gwiazdy Tańczą jako członek Jury. Obecnie jako instruktor, choreograf i właściciel szkoły Go4Dance szkoli i wychowuje dorosłych i młodzież m.in. w tańcu towarzyskim oraz w tańcach kubańskich i karaibskich uczestnicząc w różnego rodzaju festiwalach i eventach tanecznych.

Jego największą pasją jest tworzenie układów, choreografii i tanecznych show oraz interpretowanie muzyki tańcem przy użyciu różnorodnych technik i stylów tanecznych czego wyrazem są prowadzone przez tancerza różnorodne zajęcia wypełnione wariacjami i układami tanecznymi.

Jak mówi sam o sobie taniec jest częścią jego duszy a praca jako instruktor i choreograf jedną z największych przyjemności i życiowych pasji.